Seul ve Washington Füze Savunma Resmi Müzakerelere Başlayacak

Güney Kore Kuzey Kore oluşturduğu büyüyen tehdide yanıt olarak, orta menzilli balistik füze imha ve yetenekli ABD THAAD sistemi barındırmak planlıyor.

Haber Merkezi - 2 Mart 2016 20:13
Seul ve Washington Füze Savunma Resmi Müzakerelere Başlayacak

MOSKOVA 7 Şubat – RIA Novosti. ABD ve Güney Kore Amerika füze savunma sistemi THAAD yarımadasında yerleşiminde resmi müzakerelere başlama kararı aldık, Yonhap haber ajansı Savunma Güney Kore Bakanlığı açıklama gerekçe bildirdi.

Kuzey Kore Film füze fırlatma

Kuzey Kore nükleer testlerden sonra bir ay içinde bir füze başlattı.temsilciliğine tırnak ajansı deyimi – “ABD ve Güney Kore, Kuzey Kore’den artan tehdidine karşı füze savunma alanında ABD-Kore ittifak savunma yeteneklerini geliştirmek için bir önlem olarak Kore THAAD sisteminin topraklarında ABD güçlerinin gelecek dağıtımı hakkında resmi müzakerelere başlamak için karar verdik”.

Bir bakanlık sözcüsü füze savunma kompleksi deniz tabanlı balistik füzeler dahil, Kuzey Kore füzelerini durdurmak mümkün olacağını söyledi, F-17 tipi füzeleri (Scud) ve “Nodong”.

 

Sistem Çin’in güvenliğini etkilemez konumlandırmak için, Kore Yarımadası’nda THAAD Amerika Birleşik Devletleri’nde kendi güvenliğini sağlamak için hizmet etmez, temsilcilik söyledi.

 

THAAD (thaad Sistemi) – hedefe isabet önce birkaç dakika balistik füzeler ve orta menzilli vurabiliyor bir füze savunma sistemidir. Daha önce, Rusya Dışişleri Bakanlığı Kuzeydoğu Asya’da silahlanma yarışını neden olabilir korkusuyla, Güney Kore füze savunma pillerin olası konuşlandırılması hakkındaki endişelerini dile getirdi.

 

Kuzey Kore batı kıyısında Baykonur “Shohei” Pazar günü bir balistik füze başlattı. 10 dakika sonra, roket Japonya-Okinava vilayetin hava sahasını üzerinden uçtu. Daha sonra, ABD, Kuzey Kore roket Sarı Deniz güneye doğru başlatılan söyledi.

 

Sonra Merkez Televizyonu Kuzey Kore yapay uydu “kwangmyŏngsŏng programı-4” başarılı duyurdu.

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Kadın Moda İçin Doğru Site Kadın Moda İçin Doğru Site Bayanlar için internetin oldukça yoğun bir şekilde kullanılıyor olması...
ODTÜ mezuniyetinde ‘Ramazan’a saygısızlık ODTÜ mezuniyetinde ‘Ramazan’a saygısızlık ODTÜ'de gerçekleşen mezuniyet töreninde açılan pankartların birinde Ra...
“Vicdansız” anne “Vicdansız” anne Cani anne, Sarıyer'de özel bir hastaneye “yüksekten düştü” diye getird...
Mevsimlik işçileri taşıyan minibüs devrildi Mevsimlik işçileri taşıyan minibüs devrildi Elazığ'dan Diyarbakır'a gitmekte olan ve mevsimlik işçileri taşıyan mi...
Bizi Takip Edin
Haber 44, Malatya Haberleri, Son Dakika Haberler İletişim Haber 44, Malatya Haberleri, Son Dakika Haberler Feed