Ev Dekorasyonunda Ahşabın Kullanım Alanları

  Hem sağlıklı olması bakımından hem de birçok alana yakıştığı için evlerde ahşap kullanımı oldukça fazladır. Modadaki değişim ve gelişmeler ahşap modasına da yansımıştır ve yeni modellerin çoğu modern çizgilerle tasarlanmıştır. Bu da insanların ahşap kullanımını eski döneme ait ve demode bulmasının önüne geçmektedir. Şimdilerde evlerde hemen hemen her alanda kullanılan ahşap modelleri kullanışlı olduğu […]

Haber Merkezi - 12 Ocak 2017 20:04
Ev Dekorasyonunda Ahşabın Kullanım Alanları

 

Hem sağlıklı olması bakımından hem de birçok alana yakıştığı için evlerde ahşap kullanımı oldukça fazladır. Modadaki değişim ve gelişmeler ahşap modasına da yansımıştır ve yeni modellerin çoğu modern çizgilerle tasarlanmıştır. Bu da insanların ahşap kullanımını eski döneme ait ve demode bulmasının önüne geçmektedir. Şimdilerde evlerde hemen hemen her alanda kullanılan ahşap modelleri kullanışlı olduğu kadar şık da görünmektedir.

 

Özellikle yemek masası olarak ve mutfak masası olarak kullanılan ahşaplar bu alanlar için farklı tarz ve modelde üretilmekte. Daha şık ve klasik bir dekorasyon oluşturmak isteyenler için ahşap sandalye modelleri Osmanlı dönemini yansıtan oymalı ve işlemeleri desenlerle üretilirken; spor ve sade bir dekorasyona uyum sağlaması için gösterişsiz ancak konforlu olacak şekilde üretilmektedir.

 

Ahşap, yalnızca yemek veya mutfak masası olarak kullanılmamaktadır. Evlerde televizyon ünitesi, orta masa, yan sehpa, kitaplık gibi birçok dekorasyon ve ev eşyası ürünlerinde kullanılmakta. Özellikle orta sehpa olarak kullanılması için üretilen modeller, cam ile kütük görünümün birleştirildiği tasarımlar ile karşımıza çıkmakta. Bu tür tasarımlar daha çok klasik bir dekorasyon oluşturmak isteyenlerin zevklerine uygun olmakta. Kütük ve işlem görmemiş gibi görünen modeller ise, spor tarzını ev dekorasyonuna da yansıtmak isteyenler için eşsiz bir seçim olacaktır.

 

Yine daha çok klasik tarzda döşenen oturma odalarına uyum sağlayacak olan ahşap görünümlü vitrinler de sıkça kullanılmakta. Spor veya sade bir tarzda vitrin yerine, ahşaptan üretilen büfe tarzı modeller tercih edilebilir. Ayrıca evlerde mutfak ve oturma odası dışında ahşap, yatak odaları ve çocuk odalarında da kullanılmakta.

 

Çocuk odalarında, çocukların ruhlarını yansıtmak adına tercih edilen ahşap modelleri genellikle beyaz renk ile boyanan takımlardan seçilmekte. Hem erkek hem de kız çocukları için ideal olan ve uzun yıllar boyunca kullanılabilir olan ahşap çocuk odası takımlarının modası da geçmemektedir. Yatak odalarında ise yine beyaz renkteki takımlar tercih edilebileceği gibi, ahşap görünümlü modeller de zevke göre kullanılabilir.

 

Evlerde ahşabın kullanıldığı bir diğer alansa açık veya kapalı balkonlardır. Balkon için kullanılacak modellerin genelde yuvarlak ahşap masaların farklı tarzlara uygun tasarlanan kollu ahşap sandalye modelleri ile kullanıldığı takımlar tercih edilmektedir.

 

 

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Kadın Moda İçin Doğru Site Kadın Moda İçin Doğru Site Bayanlar için internetin oldukça yoğun bir şekilde kullanılıyor olması...
ODTÜ mezuniyetinde ‘Ramazan’a saygısızlık ODTÜ mezuniyetinde ‘Ramazan’a saygısızlık ODTÜ'de gerçekleşen mezuniyet töreninde açılan pankartların birinde Ra...
“Vicdansız” anne “Vicdansız” anne Cani anne, Sarıyer'de özel bir hastaneye “yüksekten düştü” diye getird...
Mevsimlik işçileri taşıyan minibüs devrildi Mevsimlik işçileri taşıyan minibüs devrildi Elazığ'dan Diyarbakır'a gitmekte olan ve mevsimlik işçileri taşıyan mi...
Bizi Takip Edin
Haber 44, Malatya Haberleri, Son Dakika Haberler İletişim Haber 44, Malatya Haberleri, Son Dakika Haberler Feed